شهید محمد علی برخورداری

شهید محمد علی برخورداری


 

 

محل تولد تاکستان – طرویزک تاریخ تولد ۱۳۴۸/۰۱/۰۸
محل شهادت فاو تاریخ شهادت ۱۳۶۵/۰۱/۰۵
استان محل شهادت بصره شهر محل شهادت فاو
وضعیت تاهل مجرد درجه نظامی
تحصیلات سوم راهنمائی رشته
عملیات والفجر8 سال تفحص
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین – تاکستان – طرویزک
یوگرافی
محمد علی برخورداری در هشتم فروردین 1348 در طرویزک از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش علی کشاورز بود و مادرش گلستان نام داشت تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. پنجم فروردین1365 در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد و مزار این بزرگوار در گلزار شهدای زادگاهش واقع است

گوشه ای از زندگی نامه شهید محمد علی برخورداری:

شهید محمد علی برخورداری17 ساله با این که سن کمی داشت ولی عاشق شهادت بود حتی روی تمامی کتاب هایش از شهادت نوشته بود و با رنگ قرمز نوشته بود شهید قلب تاریخ است.

همیشه در باره شهادت صحبت میکرد وقتی که به طور پنهانی در جبهه به عنوان داوطلب ثبت نام کرد بعد از اعزام خانواده ایشان متوجه رفتنش شدند.

حتی در جاهایی که برای انجام عملیات ها مستقر میشدند و ایشان برای خانواده خود نامه ارسال میکرد محل ارسال نامه یا جایی که مستقر بودند را برای خانواده خود به اشتباه می نوشت تا کسی از جایی که مستقر هستند مطلع نشود.

با اشتباه نوشتن ادرس های محل ار سال نامه را برای خانواده غیر ممکن کرده بود و تمام نامه های ارسالی برگشت داده میشد.

متن یکی  از نامه های ایشان به برادرش به این شرح بود:خلاصه نامه ارسالی:برادر کاش اینجا بودی و میدیدی که برادرت مثل شیر میجنگد.

 

ادامه:

این بزرگوار قبل از اعزام در یکی از بیمارستان های تهران به علت بیماری بستری بود که حال خوبی نداشت.

خانواده ایشان میگفتند که این بزرگوار زمانی که در بستر بیماری بود میگفت خداوندا مرا از این بیماری نجات بده که من راضی به مرگ این چنینی نیستم قرار بود من به جبهه بروم و آنجا به شهادت برسم.

تا این که این بزرگوار از بستر بیماری رهایی یافت به عهدی که با خدا بسته بود عمل کرد و راهی جبهه شد و در عملیات والفجر8 شربت شهادت را چشید و عهد خود را کامل کرد.

شهید محمد علی برخورداری

محمد علی برخورداری :

محمد علی برخورداری